Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Nástupce A7G

Nástupce A7G 24 Aug 2016 23:06 #11

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
i-vtec wrote:
a uz si kupoval originalne ventily ci gufera v honde na VTI ,CTR ,tak to ani neskusaj leb sa t zatoci hlava .......
to vies cim zlozitejsie a narocnejsie motory tym viac veci sa moze posjat ..u hondy je aspon vyhoda ,ze tak skoro tie diely nemusis menit ako ziaden motor neni dokonaly a vecny ,ani K24 ci RB26 ... a u takych motorv kazdy zlozity diel je drahy ,accord nieje vynimkou .. staci nejaky ventil ,lembda , senzor a peniaze tecu ...
popravde po accorde az dozije ,uz by som chcel asi nieco luxusnejsie a kvalitnejsie spracovane ... a to ma svoju cenu ..
inak ma napada jedine legend /TL/RL , Volvo S80 ,alebo Audi A8 ... benzin/lpg samozrejme ..
co som mal pezot 607 V6 co je len odvar tychto aut aj ked ma slusnu zivotnost a pohodlie a poviem vam nato sa zvyka rychle a fajnovo sa natom vozi ,hlavne dialky ...

A8 je ďaleko iná paľba ako Accord, ale servisovať to čo počúvam z okolia je docela o hubu. Tieto vlajkové lode majú predražené diely už len z "princípu"
The administrator has disabled public write access.

Nástupce A7G 24 Aug 2016 23:29 #12

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
ved jasne porovnavat nema cenu pisem ,ze kazdy luxus nieco stoji ,ale zas take palby niesu aspon v pripade druhovyroby ako keby mas ,jaguar ,maserati ,porsche a pod. svagor teraz ide do BMW a ciastocne ma presvedcil , nie pre kupu ale preto ,ze tie diely niesu taky masaker ako zme zvyknuty ,ale je to na urovni accordu a to vobec neprehanam , zas ked porovnas legenda a A8 a sedmu BMW tak zas taky rozdiel v spotrebnych dieloch nebude zase... u audi a Honde plati to zase,ze co vymenis to uz tak skoro nebudes menit ..
Last Edit: 24 Aug 2016 23:31 by i-vtec.
The administrator has disabled public write access.

Re:Nástupce A7G 25 Aug 2016 06:52 #13

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Problém by som nevidel v cene dielov ale v množstve dielov. Tie auta majú podstatne viacej elektroniky. Ale je to celé o korunkách, mať na to tak do toho idem :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
The administrator has disabled public write access.

Nástupce A7G 25 Aug 2016 09:29 #14

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
Dovolim si protirecit, kedze som uz dlhsie zvazoval prestup na bmw, hlavne kvoli automatu.
Avsak accord je na urovni medzi 3er a 5er. Technikou 3er a priestorom viacej ako 3er ale menej ako 5er.

Servisne su tie auta daleko daleko viacej nakladnejsie na udrzbu ako accord. Uz ked len zoberes z podobneho roku.

e90 a e60. Na 20D su problematicke rozvody, vela ma casto problemy s 2 termostatmi, klapky na sani zaslepit, vstreky.

Napr. vymena oleja v automate stoji v ZF/BMW servise 450e a v Honde 135e. Tak by som mohol pokracovat dalej...

Bmw ma vsade riadiacku, preto si tam mozes doprogramovat co chces, coming home, DRL atd. Ale zase je to nevyhoda, lb to urcite nebude take stabilne ako v accorde, kde toho je podstatne menej...
The administrator has disabled public write access.

Nástupce A7G 25 Aug 2016 11:12 #15

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
tak co sa motorov tyka otom nieje ziadna diskusia ,aj ked svagor mi tvrdi ine ,hlavne o nafte od BMW co je nezmysel ,kde tie motory su tak komplikovane ze vtec je oproti tomu karburator :-D ,este ta 330i by som povedal moze byt slusna mozno este starsi V8 4.0 ,ja som skor pisal o spotrebaku a potom som sito preveroval na dieloch bez zlavy co ma svagor a fakt niektore diely su dokonca lacnejsie ako na accorda aj ked je ich o neco viac ,zas pisem druhovyrobu ,o OEM dieloch a servise sa nebavme lebo tam HONDA niekedy tiez pekne exceluje to ti poviem ... a porovnavam rocnik 2003- A7G a petkove Bavo .. priestorovo je natom urcite accord lepsie, oproti E60 uz neviem porovnavam stejne rocniky .. ty asi porovnavas uz A8G a E60 tam to bude skor ako pises BMW lepsie .. osobne ja nevidim jedinu vyhodu okrem stylu co by mi ponuklo BMW ako take pokial by to nebolo eMko .. a to ma vobec nelaka ,skor ma laka Audi ,RS, eSko alebo A8 aspon 4.2 .. ako som spokojny z accordom ,ale keby mi niekto pounukne za accorda S4 v kombiku rovnakeho rocnika a km alebo A8 od 2005 4.2 svetlly interier tak z fleku vymenim .. aj ked viem ,ze servis bude drazsi ...
The administrator has disabled public write access.

Nástupce A7G 25 Aug 2016 13:21 #16

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
porovnaval som A7G FL 2006 vs napr,. e90 320D, tie auta si proste pytaju $$$, darmo je to premium segment.
The administrator has disabled public write access.

Nástupce A7G 25 Aug 2016 15:42 #17

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
tak pri nafte nenamietam aj ked toto zrovnanie je trosku mimo , priestorovo o dost ,ale budis ...
asi si porovnaval v rovnakej cenovej relacii ked si vyberal co kupit do nejakych 10000e ..
kde je jasne ,ze BMW bolo vzdy predrazene a kvalita minimalne rovnaka nie lepsia .. vcetne dizloveho motora ..
Podla mna audi poskytne vseobecne za stejne peniaze viac muziky ako BMW .. ale nie vsetkych modeloch a motoroch samozrejme ,ma tiez svojich ciernych petrov ,o zlozitosti motorou sa nebavme u nafty uz vobec nie ,
lebo ktory dnesny motor nieje zlozity a narocny na servis ?
The administrator has disabled public write access.

Re:Nástupce A7G 25 Aug 2016 20:38 #18

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Brat ma ťahá do BMW ale ... Po tom čo mi poctivo hlási každý servis ma to auto nejak neláka (e61) . A to má benzín

Je to celé o tom, koľko má človek na to vyhradených peňazí. Tam to začína a tam to aj končí. Človek čo si kúpi prémiovku, je uplne jedno či to je Audi alebo BMW alebo hocičo, proste musí rátať so zvýšenými nákladmi na servis.

Bratov švagor má A6 ku, 2013ku a to auto nemalo ešte ani 80 tisíc a už sa tam menili nápravy, ano BA cesty dajú zabrať, ale i tak to je akože hodne smutné. Na A7G možno tak prelisuje nejaký čap, ale tam sú celé nápravy hliníkové ak sa nemýlim a to proste nejde nijak inak ako kúpiť rovno celé (ala Honda Legend, kde predné nápravy odchádzali hodne skoro a takisto, z hliníka takže len kus za kus...).

Narovinu však poviem, nikdy som auto za takéhoto segmentu nevlastnil a nemám osobnú a priamu skúsenosť. Čítal som aj veľmi pozitívne recenzie, kde ľudia do 300 tisíc km riešili len spotrebné veci a autíčko slúžilo. Lenže to chce potom kúpiť auto za 20 tisíc eur, s nízkimi kilometrami. Okolo 10 tisíc sa dá kúpiť len niečo s 150 tisíc km, a aj to sa baíme napr o 5er E60 a pod. 7 eur alebo A8 nemajú nejaké obrovské ceny, ale to keď si človek kúpi, tak naozaj nemôže chcieť že sa bude za lacno voziť. Ako som spomenul, je to celé o peniazoch.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Last Edit: 25 Aug 2016 21:08 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.

Nástupce A7G 26 Aug 2016 12:54 #19

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
vies ono zalezi v akom stave je auto a od toho sa odvija cena a tym aj to co ta snim caka ,su aj hondy nizsieho segmentu aj accordy ,kde stav je taky ,ze clovek bude len nadavat a platit ,kedze ,niektore diely na hondach su fakt predrazene na urovni WTF a tiez niesu neznicitelne , ano vseobecne su Hondy spolahlive ,ale ani nie tak kvalitnym materialom ,ale preciznou vyrobou a jednoduchostou ... keby zacala honda vyrabat auta ako BMW ci AUDI takisto by prestala byt takto spolahliva ,vid legend ako vravis hlinikove napravy a uz su naklady inde ,stacilo byeste viac elektroniky ... moj svagor takto kupil 1.8vti a bolo TOP najazdene 90000km ,ale moc si ho neuzil lebo som ho od neho vyzobral a kupil este za 180000sk ,po rokoch kupil dalsieho ,ale uz mal najazdene cez 300000km a kupil ho za 1500e a cakal ,ze bude rovnako spolahlive ako to prve ,lebo honda ,ale opak bol pravdou a vrazil do neho dalsich 2000e minimalne aby bolo v poriadku a od vtedy zanevrel na hondy a momentalne vyznava BMW ,aj ked si neprizna ,ze nic super okrem frajeskej znacky natom nieje .. lebo si kupil 530d r.v2000 za 4500e a za dva roky don vrazil dalsich 2000e lebo si myslel ,ze to bude pohodicka ,ale musel menit prevodovku a cele napravy a kde co , a keby ho teraz predava tak viac nez 4500e zan nedostane ,ale to uz neprizna a bude hanit hondy nadalej a otom to je ... ak kupis cokolvek v ozaj slusnom stave a staras sa tak tito vydrzi bez nejakeho nakladneho servisu a je jedno ci to je audi ci honda premiovy nepremiovy ... akorat kupna cena premiovych modelov je vseobecne vyssia kedze zo sebou nesu tu premiovost v akejkolvek podobe ... ako osobne by som sa drzal rocnikov do 2008 pri kupe akehokolvek auta ... vysie urcite nie ... kupovane auta vsak musia pravidelne jazdit a musi byt one pravidelne starane ,ja som taketo kupil a aj tak uz som musel reisit pocinajucu hrdzu a budem musiet poriesit osetrenie dutin a spodku aby mi nezhnilo a to som po kupe v zime prakticky ani nejazdil ... ale zase inak musim povedat ,ze za posledny roka pol od kupy som riesil len naplne ,brzdy a jeden silentblok oprava povodnych vyfukov ... ,prerabku na poface ci nove sady gum a kolies a sportove vyfuky do toho nepocitam to uz bolo extra ... ale uz cakam ,co na mna prve vyskoci ,lebo klima mi unika zatial malinko , spojka uz sa zacin ozyvat , celne sklo tiez , a to osetrenie pred hrdzou takisto .. ak to porovnam z pezotom 607 3.0 LPG ktore som mal podobnu dobu a malo najazdene o 100000km viac tak tam som toho menil malinko viac ale nie o tolko ,ze by som nadaval ... co viem jazdi do teraz bez problemov ...
The administrator has disabled public write access.

Re:Nástupce A7G 26 Aug 2016 14:53 #20

  • scream
  • scream's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 196
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Akoze pada mi sanka, co tu idete porovnavat. E60 s accordom? Sak to auto je tak daleko po akejkolvek stranke, ze tam ani nedovidite. E90 s accordom ? Fajn. E90 ma urcite sportovejsie jazdne vlastnosti a je ovela obratnejsie. Miesto... Rozumnejsie vyuzite ako v accorde, kufor V SEDANE rovnaky objem ako accord akurat menej debilnejsia nakladacia hrana. Celkovo je E90 aj rozmerovo tu a tam o centimetre vacsie.

No a motor.... 325i 160kW 6 valec bez priameho vstreku vs. 2.4 Vtec 140kW... neviem, ci ste v tom niekedy sli ale kulturnost toho 325i je uzasna a idealna, ci do mesta, mimo alebo na dialnicu...spotreba rovnaka jak acco 2.4. Fajn, rozvody 1000E namiesto 700E a okrem toho nic... Fajn napravy drahsie ale ked sa vezme origo tak to zase 200K vydrzi a ked sa berie druhovyroba a vymenia sa tak komplet a nie tu guma, tam guma a aj tak ich zozere hrdza nakoniec!.... silentblok sice stoji 5 korun... ale cakum prask repas spodnych ramien v predu, tyciek a stabikov vyjde na 300E ( nadavaky mechanika included).

Diesle? 320D do 2007 je uplne bezproblemovy motor bez DPF... to mame 120kW a spotrebu 5 max 6l vs 2.2 od hondy so 104kW.... dalej netreba... mozno len tolko, ze tomu nepraskaju zvody a je to 6kvalt s uzasnym prejavom.

Kvalita, ze nie je lepsia jak u hondy? Podvozok s hlinikom drzi 220tis km bez jedineho zasahu... to aj u accorda... ale kurnik, kasna, lak, vyfuk a odhlucnenie je o 2 levely vyssie, Interier vyzera luxusnejsie, riadenie je o inom... idrive a podobne vychytavky ani neratam....

Cim novsie BMW tym horsie, po 2007 to ide dole vodou... ale s E60 porovnavat accorda mi pride uz uplne zcestne...

Normohodina v BMW stoji rovnako ako normohodina v Honde ...Cameacar.
Last Edit: 26 Aug 2016 14:59 by scream.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.106 seconds
Powered by Kunena Forum