Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Geometria zadna naprava

geometria zadna naprava 18 Jul 2016 21:22 #21

  • durketa
  • durketa's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Accord 7g 2.4 A/T
  • Posts: 73
  • Karma: 0
B) B)
Last Edit: 19 Jul 2016 15:33 by durketa.
The administrator has disabled public write access.

geometria zadna naprava 06 Oct 2017 21:50 #22

  • PaloS
  • PaloS's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 152
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Ahojte, oživím to tu po čase.
V jari som trafil jamu pravým predným kolesom, guma KO na bočnici, disk tiež schytal slušnú šupu a začalo veľmi málinko ťahať doprava. Dal som teraz v Honde skontrolovať a nastaviť geometriu.
Ale odklony vzadu sú stále mimo limitov. Tak som sa na to pýtal, a technik mi povedal, že na 8g Accordoch to už mali viackrát a treba vymeniť vzadu pružiny. Jedna OEM 100€. Druhovýroba cca 50€/ks Pružina podvozku Zadná náprava
Na gumách nepozorujem žiadne nerovnomerné opotrebenie. Môžem tie hodnoty ignorovať, či to má nejaký vplyv na stabilitu auta a mám ich vymeniť? Ak áno, stačí zvoliť nejakú druhovýrobu, či originál? :thinkk

Honda Accord sedan 2010 / CU2 MT / Executive / Buran Silver Metallic
The administrator has disabled public write access.

geometria zadna naprava 07 Oct 2017 15:09 #23

  • HIGHTY
  • HIGHTY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posts: 361
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0
Dobrá to otázka.
Pocítil jsi nějaké divné chování auta, zadku? Uskakuje, nedotáčí se nebo přetáčí?
Pokud ne, gumy se ti taky nějak nesjíždějí, tak bych to neřešil. Popřípadě se poptal v H, zda na to není nějaká svolávačka, přeci když tam máš origo pružiny a geometrie je prostě z výroby KO, tak to není chyba tvá...

Já jdu na kompletní geometrii do H za 14 dní, po přezutí na zimáky a konečně geometrii po dání Showa, tak jsem zvědav, jak dopadnu. Prý je to na 2 hodiny a cena do 1.500,- Kč.
HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi sedan, EXECUTIVE, r.v. 2006 po facelift
The administrator has disabled public write access.

geometria zadna naprava 07 Oct 2017 20:50 #24

  • PaloS
  • PaloS's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 152
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Nič divné som nepocítil, drží dobre, len ťahalo trošičku doprava ale už je to ok. Dnes som aj trošku skúsil zákruty, ale menej ako by sa dalo, lebo mi včera dali zase nové sklo, tak nech poriadne vytvrdne lepidlo. Gumy neberie nerovnomerne, nevyzerá ako tatra 138, tak asi to nechám tak.
Pôjdem niekedy na test tlmičov a ak by ich bolo treba meniť, tak dám tiež showu aj s pružinami, len budem musieť pozisťovať, či na 8g môže byť aj v kombinácií so 17-kami diskam.
Honda Accord sedan 2010 / CU2 MT / Executive / Buran Silver Metallic
The administrator has disabled public write access.

geometria zadna naprava 07 Oct 2017 20:53 #25

  • Martin
  • Martin's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 80
  • Karma: 0
Na tvojom mieste by som to neriesil ja som geometriu robil na 4x ale mna to stale tahalo teraz uz je v pohode
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.101 seconds
Powered by Kunena Forum