Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Predná náprava

Predná náprava 04 May 2016 16:54 #21

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Dokiaľ to nie sú mayle HD, tak to neber. Zober si to tak, že celá práca ta asi víde viacej ako silentbloky, nehovoriac o tom že rátaj i skrutky, pretože ich bude asi treba rezať, opýtaj sa chrisa. Jedna skrutka cca 5-8 euro (pre istotu by som kúpil všetky - 6 ks) !!!!

Preto som aj písal že sa oplatí ísť do origo Honda alebo Mayle HD. Tých pár eur si myslím že za ten risk určite nestojí
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 04 May 2016 17:12 #22

  • Miroslav
  • Miroslav's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 60
  • Karma: 0
Ja som konečne dva dni späť menil tie predné silenbloky ( v H ZA môžu byť za cca 20€, ja som ich kupoval v "akcii" s 20% zľavou za 17€?), dolné čapy a čapy riadenia, no a tiež som mal kúpené skrutky na silenboky no musím skonštatovať že úplne zbytočne. Nebol najmenší problém ich povoliť. No keď som ich už mal, tak som ich vymenil. K tým MEYLE stabikom, počul som že vyrábajú už IBA HD, neviem čo je na tom pravdy...
Honda Accord 2.4
2003
8,7 l/100km
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 04 May 2016 21:57 #23

  • Ted1718
  • Ted1718's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 31
  • Karma: 0
A nevíte kde sehnat ty Meyle HD? :) Stabilizátory mají HD normálně všude, ale sileny nemůžu najít, jen ty co jsem psal bez HD :/ psal jsem i do Hondy na kolik by vyšly OEM, ale zatím bez odpovědi, tak tam kdyžtak zítra zavolám...Šrouby asi jedině v Hondě co? :) i když doufám, že je nebudu muset řezat...
Last Edit: 04 May 2016 21:59 by Ted1718.
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 06 May 2016 06:44 #24

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Dovolím si citovať správu ktorú mi poslal DanyTypeR. Oni ti tie silenty myslím že može zohnať tiež:

Dobrý den,
CO se týká těch silentbloků, jsou to tyto tři
51391-SEA-004
51393-SEA-004
51810-SDA-A01

každý stoji stejně a každý tam je 2x, celkem je tedy cena za 6ks silnetů 2.760,- kč
každý originál šroub stojí skoro 200,-kč !!! na to bych se já osobně vykašlal, je možné, že s některým bude problém, může se i jeden třeba nakonec zničit, ale máme bednu origo starších šroubů z různých bouraček a myslím, že by se tam případně použitelný nakonec našel... Takže to bych řešil na místě, není to tak levné, jak jste si dle mě myslel...

co se týká práce, to je trošku složitější, nedokážu přesně odhadnout, jak dobře to půjde vylisovat. předpokládal bych, že to je rozdělávka 4-5h, cena za hodinu práce je 350,-kč
Geometrie by měla jít doufejme seřídit lehce, je tam cena 700,- kč
Last Edit: 06 May 2016 06:45 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 19 May 2016 12:30 #25

  • Ted1718
  • Ted1718's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 31
  • Karma: 0
Díky moc za rady :) teď jsem asi týden ještě zkoumal dál, a možná nakonec můj problém není v silentblokách...už jsem z toho jelen :-? zkusím to tedy popsat celé a budu moc vděčný za každou radu, jelikož mám pocit, že jinak vyměním úplně všechno a problém bude přetrvávat :D
Acco je 2004, 2.2 nafta, nový koupený u nás v CZ, prověřený přes Hondu, přes STK, přes Cebii, neměl by být stočený a najeto 175 000km, problém řeším od té doby co jsem ho koupil, tedy rok a od 158 000km...
A teď o co jde...klepe mi u auta volant, když auto stojí třeba 2 dny, tak vyjedu od baráku a volant mi klepe už kolem 80km/h a klepe hodně, pak se rozjedu na hlavní silnici a už to klepe jak se tomu chce, nejvíc to pozoruji mezi 110-140, někdy to klepe, někdy je klid, nad 140 už neklepe ale furt na tom volantu cítím, že se tam něco děje, kolem těch 80 to dělá jen po prvním rozjezdu, pak už ne, přijde mi že to spíš klepe když jedu v klidu na tempomat, nebo když vyřadím, při zrychlení to nepozoruji...
první sadu se zimákama jsem nechal vyvážit v jednom pneuservisu a problém furt stejný, teď jsem koupil na léto origo Acco kola 17, které jsem taky ještě nechal pro jistotu převážit zase v jiném pneuservisu a problém je furt stejný...i jsem přehazoval u obou kol předek za zadek, takže kola jsem už vyloučil...dál jsem se na honda-clubu dočetl o vůli mezi unašečem a kloubem na tom tisícihranu na pravé straně, vůli jsem odstranil nanesením tvrdochromu, nyní vůle 0, problém přetrvává...poloosy jsem měl obě venku, na pravé jsem nenašel nic špatného, vůle žádná, vnitřek vnitřního kloubu vypadal dobře, dal jsem novou vazelínu, na levé je v jednom bodě ve vnitřním kloubu úplně decentní vůle, dal jsem tedy taky novou vazelínu a dal ji zpátky...dál jsem zkusil zvednout auto za střed, sundal kola, nastartoval, dal5ku, auto jelo cca 50km/h a je vidět, že obě poloosy hází, takže nevím zda-li to tak má být? i když jsem na ní dal prst, tak šla nahoru a dolu, pravidelně...A ještě to vydávalo takový divný zvuk(rachtání) ty vnitřní klouby, nevím jestli to ale nebylo tím jak byly kola uplně svěšená dolů, když se přidal plyn tak to nedělalo...silentbloky jsou trochu napraskaný, myslím puky, ale všichni se shodli, že tam by problém být neměl, už jsem byl asi ve 3 servisech se poradit...spodní čep bez vůle, klepou mi tam na přední nápravě tyčky stabilizátoru a jsou zvlněné kotouče, když brzdím tak mi klepe volant, jelikož kotouče jsou ještě origo, tak mě ještě napadly oni, ale ty by to měli dělat jen při tom brždění ne?
Tak toť asi všechno k mému problému, budu moc rád za každou radu :)
Last Edit: 19 May 2016 13:55 by Ted1718.
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 19 May 2016 14:42 #26

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
ja by som to videl prave na tie poloosy alebo klby..... :-/
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 26 May 2016 20:57 #27

  • Ted1718
  • Ted1718's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 31
  • Karma: 0
Díky :) poloosy už jsem pořídil...teď jsem vyndal pravou a chtěl bych vyměnit v domečku i ložisko a gufero :) nevíte někdo prosím kde to sehnat? Alespoň to ložisko :) Na 2.2 ictdi
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 26 May 2016 22:06 #28

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
jake si kupil a za kolko ?
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 26 May 2016 23:42 #29

  • Ted1718
  • Ted1718's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 31
  • Karma: 0
Koupil jsem Blueprint...to jediné vypadá, že by mohlo fungovat :) cena 4500 Kč za obě :) a už mám to ložisko, tohle je na 2.2 ictdi: carspace.cz/zbozi/honda/honda-accord-cl-...-shaft-38x58x15.html ....................na 2.4 benzín je menší a to tohle: carspace.cz/zbozi/honda/honda-accord-cl-...--as-335515-2rs.html
Last Edit: 26 May 2016 23:49 by Ted1718.
The administrator has disabled public write access.

Predná náprava 27 May 2016 23:21 #30

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
zmeraj pls rozmery, ci nenajdeme nahradu v SKF/FAG katalogu, dikes :super
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.105 seconds
Powered by Kunena Forum