Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Sportový podovzok OEM Honda SHOWA

Re:RE: Re:Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 17 Aug 2017 07:54 #61

  • HIGHTY
  • HIGHTY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posts: 361
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0
Denis Witzku wrote:
hoši nevím co od toho čekáte. tuhle jsem se bavil s chlapíkem, co staví auta a dělá přes 20 let servisáka na rallye a ten říkal, že nejlevnější sportovní podvozek vyjde na 300k, aby to mělo nějakej význam
Nepochopil jsi to. Rozdíl oproti sérii tam je velký, to že už nepoznám rozdíl bylo od prvního svezení se Showa oproti "zajetí" pár set km, tam už se rozdíl nepozná.

Tahat sem rallye je totální nevědomost...
HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi sedan, EXECUTIVE, r.v. 2006 po facelift
Last Edit: 17 Aug 2017 07:55 by HIGHTY.
The administrator has disabled public write access.

Re:Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 17 Aug 2017 09:03 #62

  • Denis Witzku
  • Denis Witzku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 364
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
já taky netvrdím, že za 300k máš podvozek na rallye. ten maník staví normální silnice a vždycky se směje, když mu tam někdo přiveze podvozek za 30k a začne mu tvrdit jaký to teď bude mít lepší jízdní vlastnosti. jeho zkušenost je, že akorát budeš přejíždět zpomalováky šejdrem, protože jedinej efekt je, že to máš nižší.
The administrator has disabled public write access.

Re:RE: Re:Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 17 Aug 2017 09:07 #63

  • HIGHTY
  • HIGHTY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posts: 361
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0
Denis Witzku wrote:
já taky netvrdím, že za 300k máš podvozek na rallye. ten maník staví normální silnice a vždycky se směje, když mu tam někdo přiveze podvozek za 30k a začne mu tvrdit jaký to teď bude mít lepší jízdní vlastnosti. jeho zkušenost je, že akorát budeš přejíždět zpomalováky šejdrem, protože jedinej efekt je, že to máš nižší.
Dobrej vtip, teď se směju já :-D Dál už raději na toto téma o maníkovi psát nebudu...
HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi sedan, EXECUTIVE, r.v. 2006 po facelift
The administrator has disabled public write access.

Re:Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 17 Aug 2017 09:09 #64

  • Denis Witzku
  • Denis Witzku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 364
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
jsem rád, že jsem tě pobavil
The administrator has disabled public write access.

Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 17 Aug 2017 09:54 #65

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Poviem ti k tomu iba jedno. Daj si showu na svoje auto a potom sem píš svoje múdre komentáre . Pretože píšeš sem bludy a evidentne si so showou nikdy nejazdil.
Ano sú oveľa športovejšie podvozky ako Showa, ale to potom zabudni na komfort a nemajú homologácie.
A ked po montáži Showa som tu istú zákrutu prešiel o 20 km/h vyššou rýchlosťou a stale tam boli rezervy, tak to som mal asi fatamorgánu.

Kazdy kto si ju dal, si ju iba chváli- asi to nebude len moj nazor.

Píš sem priame skúsenosti a netahaj sem rally. Ak nemáš skúsenosť, tak radsej bud ticho


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Last Edit: 17 Aug 2017 09:56 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.

Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 23 Oct 2017 10:18 #66

  • DworiBak
  • DworiBak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Accord CW3
  • Posts: 501
  • Thank you received: 25
  • Karma: 9
Showa nedělá na A8G tourer podvozek?
Co jsem koukal sedan a tourer mají stejné podvozky,že by byla sada na sedana i na tourera.
The administrator has disabled public write access.

Re:Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 28 Oct 2017 02:40 #67

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
HIGHTY wrote:
Zatím najeto 500 km, nějak moc rozdíl už nepoznám, počkám ještě pár set km, nechám udělat geometrii a bude. Já jsem spokojen.



HIGHTY, 500 km a rozdíl nepoznáš? Neviem ci chápem správne ale., séria vs SHOWA., je poznať už keď ideš na spiatočku a prejdeš 2 m,,,, jednoducho hneď, je rozdiel
The administrator has disabled public write access.

Re:Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 28 Oct 2017 09:13 #68

  • HIGHTY
  • HIGHTY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posts: 361
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0
Galaktic wrote:
HIGHTY wrote:
Zatím najeto 500 km, nějak moc rozdíl už nepoznám, počkám ještě pár set km, nechám udělat geometrii a bude. Já jsem spokojen.



HIGHTY, 500 km a rozdíl nepoznáš? Neviem ci chápem správne ale., séria vs SHOWA., je poznať už keď ideš na spiatočku a prejdeš 2 m,,,, jednoducho hneď, je rozdiel

Galaktic:
1. Showu na 2 m (vím, že to přeháníš) nepoznáš. Showu poznáš až na nerovnostech, že je podvozek tvrdší, ale stále z tebe nevymlátí duši, ale prostě auto se na nějaké hupu nezhoupne a ty to téměř nepoznáš na origo podvozku, ale prostě přes ten podvozek Showa se nerovnost přenese na kastli a ty to poznáš...
2. Showa hlavně působí při jízdě v zatáčkách. Jenže, jel jsi někdy Accordem na origo podvozku, ale se sportovními stabilizátory? Ty stabilizátory udělají tak hodně, že se auto přestalo už jen při nich naklánět v zatáčkách, rychlost průjezdu zatáčkami se zvýšila o 20-30%. No a když jsem to zkoušel pak ještě i se Showou, tak tam už fakt rozdíl moc nepoznáš - proto jsem psal, kdo chce zlepšit jízdní vlastnosti a nechce dávat za Showu ty prachy, ať dá stabilizátory (já mám H&R) a má to za méně než polovinu a jízdní vlastnosti totálně znatelné.
3. Jo, rozdíl jsem prostě mezi origo podvozkem a stabíky vs. Showa a stabíky moc nepoznal. A tím myslím v zatáčkách, tu tvrdost podvozku neřeším, protože to je jasné, a netřeba zmiňovat.

A ještě dodám, když jsem jel po pár dnech již se Showa, sjížděl jsem z Pražského okruhu od D1 na D5, tam je ostřejší pravá a pak táhlá levá a zase trochu ostřejší pravá. Těsně před sjezdem mi tam přilétlo Porsche 911, jel rychle, no, tak jsem si řekl, že to zkusím, podřadil jsem a šlápl na to a světe div se (on určitě nejel na hraně jako já musel), dojel jsem ho hned v té pravé zatáčce, v té táhlé levé začal přidávat, já také a držel jsem se ho až na nájezd na D5. No, řekl bych, že asi čuměl, neb to nečekal, jeli jsme tam docela rychle 120-130 nebo tak nějak, kdo zná, ví, jaká ta zatáčka je :-) A hlavně je blbost jet tam dle malování na silnici, je třeba si tam jet vlastní stopu :-)

Takže Showa, a za mě i stabíky, nejlepší volba pro úplně jiné vlastnosti podvozku...

HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi sedan, EXECUTIVE, r.v. 2006 po facelift
Last Edit: 28 Oct 2017 09:19 by HIGHTY.
The administrator has disabled public write access.

Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 16 Nov 2017 22:11 #69

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Aha no tak toto je trochu iná situácia,,
Keď si mal na aute už stab a potom si dal k tomu SHOWA , Mo samozrejme ze tam sa ti ten podvozok moc neukáže. Lebo stab robí naozaj to čo hovoríš.
Ale
Tomu Ver že Po výmene podvozku za SHOWA som po 2 m a to na spiatočku zistil ze to nieje ako pred tým!
Volant o chlp ťažšie, ale tak fajnovo,, A už keď mi zadok vyšiel z garáže z toho 5cm zjazdu tak to bolo úplne jasné že niečo úplne ináč tlmí ,, moja reakcia na to bola, čo ti Jebe to čo bolooo? A keď som chalanom povedal ze to idem skúsiť, tak som bol skoro hodinu preč lebo som sa nevedel ovládať, auto sa oproti sérii začalo správať ako motorkára tak že toľko ti poviem ako Fakt séria vs SHOWA
The administrator has disabled public write access.

Sportový podovzok OEM Honda SHOWA 16 Nov 2017 22:50 #70

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
A konkrétne, k veci máš takú polo pravdu, a. To preto ze áno to HaR je také ako hovoríš, vlastnosťi

Ale podľa tohto čo hovoríš,, o SHOWE tak to je blbosť, lebo ty evidentne si ju nedával na sériové origo auto( bez akéhokolvek zásahu, či tlmičov, pružiny, silenblok, atď bez niečoho čo tam bolo už menené,,)
Ja Áno všetko v pôvodnom stave, nič nebolo ani opravovane, ani menené, ( okrem brzd) len kolesá 225/45,17 na 8palci a Et 45,, zimné úplná séria,,, OEM kompletne tlmiče som mal 90% stave( a nedávno ich kamoš odomna kúpil za 300 € evidentne sa mu to oplatilo) tak že ti viem na 100% povedať presnú zmenu, pred a po,,,, SHOWA som už mal doma 1,alebo 2 roky lebo som ešte skúšal maximum série, nechcel som to tam dávať pokiaľ to nebudem podľa mňa vhodné, a + čas montáž ,, (všetko som si robil Sám nech viem že viem ;-))
A SHOWA nieje žiaden kostitras, jazdné vlastnosti auta sa totálne zlepšili k lepšiemu, s minimom straty komfort u ,,,, A čo ti poviem, pre bežného človeka je určite lepšia SHOWA ako meniť Stab,
A neviem,,, ale podľa môjho názoru to Tebe dobre nespolupracuje táto kombinácia,, A asi to máš s 0 naklonm karosérie,,,
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum