Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Odstranění škrábanců

Odstranění škrábanců 30 Mar 2016 00:05 #21

  • Dano
  • Dano's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 81
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Mildo - pri lesteni si pouzil mikroutierku alebo neaku hubku ??
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 30 Mar 2016 08:35 #22

  • Mildo
  • Mildo's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • Posts: 13
  • Karma: 0
Chris - jasné určite máš v niečom pravdu, ale ja sa vždy riadim jednou vecou - nie som taký bohatý aby som kupoval lacné veci, chapes? :) Keď má niekto na to peniaze a chce zainvestovať, tak určite Rupes.

Tiež používam leštičku pri mojom aute na nanášanie vosku, Rupes má supermäkký kotúč práve ideálny na voskovanie. Ja voskujem aj 4x do roka. Karnaubsky vosk ti vydrzi tak 2-3 mesiace.

Dano - keď to ideš robiť ručne, tak nanášaj na penovom aplikátore a stieraj mikrovláknom. Meguiars má drahé penové aplikátory aj mikrovlákna. 2 penové aplikátory ťa vyjdu na 6,9€ a mikrovlakno na nejakých 11€. Minule som potreboval preleštiť časti kde som sa nedostal s leštičkou a kupil som toto www.autostore.sk/kirkland-mikrovlaknova-...-a-penovy-aplikator/ utierka je veľmi mäkká, aplikator je taky jednoduchy, ale dá sa umyt a znova pouzit.
Last Edit: 30 Mar 2016 08:39 by Mildo.
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 30 Mar 2016 15:34 #23

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
Ja chapem co sa snazis povedat, lenze tieto veci neni su az take "lacne" kedze ich pouzivaju kopec detailerov na sk, cz ale aj de a uk. Dokonca ich pouzivaju aj profi, ako malicke, lahke lesticky na tazko dostupne plochy.

Samozrejme je rupes super, ale kto vyhodi 500e za lesticku, ked jednak nikdy nelestil a druha vec, ze to vyuzje fakt parkrat do roka s neistym vysledkom. Uz na tento minimum co som dal je dost.

130-140e lesticka plus posta, treba ti unasace rozne velkosti, rozne tvrdosti 3m/mezerna a pod. Lestiace pasty aspon strednu a makku atd a si hned cez 200e.

Ja som kedysi pouzival DJ Hard Candy na baze karnauba, super vosk, ale kedze som kedysi parkoval miestami pod stromami.

Teraz som siel cestou syntetickeho tvrdsieho vosku Finishkare 1000P, musis ale povrch dobre pripravit DJ Lime Prime napr. potom odmastit a potom natiahnut vosk.

Aplikatory kupsi vo vacsom mnozstve ovela lacnejsie cca 1e/ks, mikrovlakna tiez. Cize nanesies vosk, pockas kym "dozreje" (30min-1h) a rozlestis a zase dookola. Ked si to predstavim robit rucne, tak ta lesticka mi nepride zly napad.
URcite lepsie ako rucne, ale nech si to kazdy vyskusa, ci mu za to stojiiii.
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 04 Apr 2016 15:59 #24

  • Zajo
  • Zajo's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • 2008 CL7 K20Z2
  • Posts: 250
  • Thank you received: 2
  • Karma: 2
Mildo wrote:
Zajo vieš čo je to excentrický (orbitálny) pohyb?

mildo- ano viem :P mas aj presnu definiciu ;) ?


Honda Accord 2.0 /-2008-\ 30 year edition White Pearl
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 04 Apr 2016 19:19 #25

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
no dneska som pri cisteni lepidla celkom poskrabal lak tou zosusenou zmesou co bola pod oznacenim , vobec to nechcelo dole ,aj ked som to namacal liehom ,tak snad to pojde len rozlestit :)

The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 09 Apr 2016 15:22 #26

  • Mildo
  • Mildo's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • Posts: 13
  • Karma: 0
Prečo radšej nepoužívate nejaký odstraňovač asfaltu, s takým prípravkom ľahko odstránite aj lepidlo.
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 20 Apr 2016 20:22 #27

  • Dano
  • Dano's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 81
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Len tak zatial na rychlo, dnes mi prisiel balik s Meguiars Ultimate Compound+hubka+mik. utierka skusal som uz skoro po tme :D pod lampou vylestit na malom mieste a bol hned vidiet rozdiel odporucam tento produkt urcite :) fotky hodim neskor ked bude kompletka :)
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 01 May 2016 23:12 #28

  • Mildo
  • Mildo's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • Posts: 13
  • Karma: 0
Dano no kde sú tie fotky? Hovoril som, špičkový produkt. Kde si to kupoval?
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 02 May 2016 02:42 #29

  • Dano
  • Dano's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 81
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Zatial som este nestihol prejst cele auto stale mi nevyhovuje pocasie+praca+nemam garaz. Rozmyslam o neakom dobre cenovo vosku nevies o niecim Mildo ? A fotky nahodim neskor cez pc,mrkni na FB acc nieco som tam uz nahodil :)
Last Edit: 02 May 2016 02:51 by Dano.
The administrator has disabled public write access.

Odstranění škrábanců 02 May 2016 15:46 #30

  • Mildo
  • Mildo's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • Posts: 13
  • Karma: 0
Ja som hladal na voskovanie niečo do 30€. Nakoniec som zobral za 27,5€ profi tuhý vosk od Meguiars. www.autostore.sk/meguiars-profesionalny-tuhy-vosk-m1611/

Za tie peniaze je naozaj dobrý, na laku ti vydrží 3 mesiace.

Ked preleštiš cele auto tou leštenkou potom to hned aj zavoskuj.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum