Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Baterie K24 CL9

Re:RE: Baterie 28 Jan 2017 02:23 #101

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
scream wrote:
A mozno ti Japonci nie su taki genialni s tymi malymi baterkami. Mozno im len v tom Japonsku vacsie netreba, kedze teraz je v Tokyu 6 stupnov zatial, co v Kosiciach -8 .


Uvedom si že on,,i Japonci,,, vedia viac ako Ty, a hlavne o tom čo a prečo dávajú do áut, ,

A ak nevieš Európske automobilky sa chodievajú Učiť od Japoncou,,, ( a to som nečítal na autobazáre EU :-D)
Lebo To Viem. .
The administrator has disabled public write access.

Baterie 28 Jan 2017 02:45 #102

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Tu je napr. Náhrada veľkosťou OEM.

Ja som bral z batteryimport CZ,,

www.akumulator.sk/autobaterie/osobne-aut...-27.html#description
Last Edit: 28 Jan 2017 02:49 by Galaktic.
The administrator has disabled public write access.

Baterie 28 Jan 2017 09:48 #103

  • Kmoda
  • Kmoda's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 126
  • Thank you received: 1
  • Karma: -1
Galaktic wrote:
Tu je napr. Náhrada veľkosťou OEM.

Ja som bral z batteryimport CZ,,

www.akumulator.sk/autobaterie/osobne-aut...-27.html#description

V čem je tahle lepší než třeba ta Alphaline 55Ah 500A ? V parametrech ne. Je to jiná technologie? Výhody?

Počkejte si na tohle www.seznam.cz/zpravy/clanek/cesky-elon-m...predu-vyprodano-7680

www.he3da.cz
Last Edit: 28 Jan 2017 09:49 by Kmoda.
The administrator has disabled public write access.

Re:RE: Baterie 28 Jan 2017 10:25 #104

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
scream wrote:
A mozno ti Japonci nie su taki genialni s tymi malymi baterkami. Mozno im len v tom Japonsku vacsie netreba, kedze teraz je v Tokyu 6 stupnov zatial, co v Kosiciach -8 .

Dúfam že toto si myslel ako fór.

Každé auto, sa konštruuje vždy na oblasť kde sa používa. Klíma pre afriku je iná ako klíma pre slovensko, olej sa používa iný u nás a iný v Rusku kde je mínus 40.

V časoch počiatkoch automobilov, sa "automotive" delil na tri oblasti, Európa, USA a Japonsko. Japonsko v časoch dávnejších, malo poriadny náskok, pretože pochopili slová ako efektivita, vysoká kvalita a podobne. TO si chlapci z General Motors válali gule a spokojne akceptovali značné množstvo NOK kusov bolo pekné iba dovtedy, dokiaľ nedošlo na lámanie chleba - ako do pekla môžu japonci vyrábať autá za menej a ešte s lepšou kvalitou.
Od dôb vzniku pásovej linky pre Ford T už prešlo mnoho času a proste hoši zaspali dobu, kdežto Japonsko nie. Systémy ako 5S, Kaizen a všetko možné proste fungovali značne dobre, a dokázali efektivitu výroby posunúť ďalej. Japnonci proste mali zmysel pre kvalitu a detail, a niečo ako "už je to dobré to stačí" nepoznali, stále a stále sa snažili implementovať nové systém pre zlepšenie.
Európska škola v tomto bola niečo medzi, žiaľ, stále nám chýbal zmysel pre sebakritiku práce a stále značné zlepšovanie procesov.

Smutné je, že niektorý kľúčoví ľudia, ktorý tieto veci v Japonsku zaviedli, neboli japonci, ale Američania, ale ich krajina ich považovala za bláznov a teoretikov. Žiaľ, stálo ich to veľmi veľa, straty sa podla mňa ani vyčísliť nedajú.

Toto čo píšem som dostal predané od človeka, ktorý pocestoval pol sveta a pracoval celý život v automotive na zlepšovaní procesov, zavádzaní rôznych systémov, a okrem toho že bol dobrý teoretik, bol aj kurevský dobrý praktik. On tým doslova žil.

Pre to mi komentár, že batéria nie je stavaná na tieto oblasti lebo je malá príde docela vtipný :D

AK si môžem dovoliť povedať jednu vec: prečo tu riešime tristo typov batérií, keď OEM baterka je proste OK a v kampani stojí cca 80 euro ak sa nemýlim.
Last Edit: 28 Jan 2017 10:29 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.

Re:RE: Baterie 28 Jan 2017 15:03 #105

  • scream
  • scream's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 196
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Jasne vsetko japonske je super...45Ah baterie, antikorozna ochrana, hrubka laku, airbagy od takaty atd...

Tu sa bavime o cistej fyzike. Odmietam akceptovat nazor, ze 45Ah bateria je dobra, lebo ju tam v roku 2003 standardne montovali japonci. Urcite aj olej lejes 15W-30, lebo tak je v manuale pre nase pasmo.

Preco tu riesime? No ja preto, lebo so 45Ah som mal problemy, zatial co 60A bola po 4 rokoch katovania mestom prvy krat na nabijacke a aj po 2 dnoch statia a starte pri -18 dnes rano nebol najmensi problem, blikajuce budiky a kontrolky.

a citujem " Vedeli ste, že ak teplota klesne pod nulu kapacita akumulátora klesne o 20% – 35% ? " Si vyrataj, co mas zo 45Ah baterie pri -18 alebo -30 ako bolo vcera v tatrach.
Last Edit: 28 Jan 2017 15:04 by scream.
The administrator has disabled public write access.

Baterie 28 Jan 2017 17:13 #106

  • PaloS
  • PaloS's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 152
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Tu neriešime ani tak tisíc druhov batérií, ale to, či väčšia je "nebezpečná". Ako píše scream, tu ide o čistú fyziku. Ako mi môže silnejšia batéria v 2,4 oddrbať alternátor ako písal Galaktic na predchádzajúcej strane? Ten len melie podľa otáčok a to je všetko. Batéria nie je žiadny spotrebič, ale len ten "bazén s vodou" - zásobáreň. Alternátor v 2,0 i 2,4 je 105A na 45Ah batériu, alternátor v 2,2 nafte je tiež 105A len na 74Ah batériu.
Honda Accord sedan 2010 / CU2 MT / Executive / Buran Silver Metallic
The administrator has disabled public write access.

Baterie 10 Mar 2017 05:29 #107

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Mňa Jebne samý vedec ktorý sa chytá každého slovíčka a sám
Nevie nič o tej téme, potom si začne niekde po internete hľadať, Blbosti aby sa ukázal že aký je fyzik :-D
A celu prax majú na škode 120 a tú porovnávajú s accordom!!,?? Chlapci nemajú ani Pojem! čo to znamená Japonské Auto,!!! A že vám to nedáva logiku prečo tam je 45? No asi preto lebo sú ľudia ktorý vedia prečo tam taka batéria je,,,
A ten váš bazén,! Zásobáreň vodou, konva, a podobné. Totálne Blbosti si odpustite, lebo ani také porovnanie Vôbec nemá nič spoločné,! A je to nejaká fantas magoria nejakého mudrca čo opravuje Koče alebo nejakú škodovku!!!
The administrator has disabled public write access.

Baterie 10 Mar 2017 07:06 #108

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
A ďalšia vec. Naučte sa čítať! A ak niekto niečo povie
Obrazne, jednoducho a aby to ten,,, Ten co sa pýtal ľahko jednoducho pochopil, , tak sa môžte držať na téme, o čom to hlavne bolo,,, Lebo Koľko z vás Povedalo Akú Batériu má Dať hlavne ze tu je 11 strán,, ,,

Hlave že niekomu radíte a Sami neviete o čom to celé je a ako to funguje,,,
A to ze to niekto spravil, alebo má, tak to nieje dôvod sa tu naťahovať o to ze to tak je Správne, Lebo! Nieje!
ale zvláštne je to ze samá logika a a všetko možné tu je

Ale to, že v zime,Má KAŽDÁ ZNAČKA MODEL MOTOR. Problém s batériou!!! A nie len accord,,, A to ze niekto nemá šajnu ako má s autom jazdiť a správať sa k batérií
Tak zato ze je Slabá " za to môže Len majiteľ! Nie batéria
celú zimu som toto ľuďom vyhovaral aby takúto Blbosť nerobia a nech tam dajú takú aká je tam určená,

Lebo vaša geniálna teória bazénová , neplatí ani u H ani škoda, audi, a podobné,,, A tam tá baterka prdne ešte skôr ako u H ako je ti možné, tiež je tam slabá že aj taká 80,90, je málo že treba tam aspoň 200 :-D dobrá rada nad zlato
The administrator has disabled public write access.

Re:Baterie K24 CL9 10 Mar 2017 07:08 #109

  • Denis Witzku
  • Denis Witzku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 364
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
hele Galaktic to máš stejný jako s kolama, origo tam dávali 16", ale kdo by na nich jezdil, když tam jdou větší. prostě ty 16"stačí, stejně jako 45 baterka, ale nikde není že si tam nemůžu dát větší a ten altík jí bude dobíjet stejně jako tu 45
The administrator has disabled public write access.

Baterie K24 CL9 10 Mar 2017 07:21 #110

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Chlape s galacticom fungujem ( spolupracujem) uz dlhodobo - chod sa s ním stretnúť, obzri si jeho auto, pokrcaj si s ním.
Ja som s ním o tej baterke kecal . Zrovnávať to s kolesami je totálna blbosť .


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Last Edit: 10 Mar 2017 07:26 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum