Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Denne svietenie pre dialkove svetla

Denne svietenie pre dialkove svetla 18 Mar 2016 11:20 #51

  • HIGHTY
  • HIGHTY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posts: 361
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0
rumy wrote:
ahojte takze dneska sme konecne rozchodili masinu na vyrobu plosnych spojov
este ju doladujeme aby plosak bol na profi urovni aby tie cesticky co su tam boli 100% atd.. tak este strpenie ..
na stole mi to uz funguje tak dufam ze aj v aute to bude slapat ako ma
je tam mensia uprava prvy navrh plosaka bol taky ze ked nastartujete auto sa automaticky zapnu svetla..
len po roznych rad napadov nazorov od odbornikov ma odhovorili od tejto moznosti lebo ze casom by to mohlo blbnut a nemuseli by sa vzdy zapnut svetla po nastartovani.. v skrate
stary modul bol tak rieseny ze sledoval napetie v aute ako nahle sa zdvihlo nad 12,8V tak sa svetla zapli to znamena keed nastartujete auto tak sa zacne dobijat baterka a napetie je cca 13,8V
no a kedze ma od toho odhovorili bol som nuteny prerobit plosak tak ze :
teraz uz ked date kluc do polohy II cize na kontrolky tak sa napr po 10seknund zapnu svetla..
samozrejme tento cas si budete vediet nastavit sami mozte to dat na 1s az tusim 1min..

Dobře vymyšleno, nastavení po X s se světla zapnou po poloze II, chválím. U benzínu bude stačit třeba i 10 s i méně, u diesla např. 15-20 s, i když mě žhavení zabere tak 2-3 s i v -20°C.

Pro ihned rozsvícení světel ještě před nastartováním u polohy AUTO, tento komfort nevyužívám, neb mě přesně štve rozsvícení xenonů před nastartováním, zhasnutí při startování a zase rozsvícení :-( a pak i citlivost snímače světla, neb i při slunečném dni stačí podjet vysoký úzký most a xenony se zapnou tak na 5 s a zase vypnou :-(
HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi sedan, EXECUTIVE, r.v. 2006 po facelift
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 18 Mar 2016 11:47 #52

  • Kmoda
  • Kmoda's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 126
  • Thank you received: 1
  • Karma: -1
Co se ti nelíbí na tom,když by se světla rozsvítila až po nastartování motoru? Mě přijde varianta kterou chválíš,tzn. rozsvícení světel na poloze 2 hloupá. Budu potřebovat kvůli něčemu jen zapnout klíček,rozsvítit kontrolky,kvůli diagnostice atd. a rozsvítí se mi kvůli tomu světla...
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 18 Mar 2016 16:15 #53

  • rumy
  • rumy's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 258
  • Thank you received: 16
  • Karma: 10
tu ide len oto ze prva varianta by blba casom a to by som nerad toto stym casom je istota..
a za dalsie kolko krat mavas kluce v druhej polohe? malo kedy s diagnostikou sa tiez nenatahujes stale a v nahorsom pripade tam spravim daky malicky vypinac co bude vypinat tuto automatiku ak by bol stym problem ;)
Honda Accord
Rok: 2005
Motor: 2.2 diesel
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: HIGHTY

Denne svietenie pre dialkove svetla 18 Mar 2016 21:20 #54

  • Mikey
  • Mikey's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 58
  • Karma: 0
Mna si tiež piš na zoznam ja určite budem chciet :D
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 20 Mar 2016 15:52 #55

  • Miroslav
  • Miroslav's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 60
  • Karma: 0
Nerozumiem, prečo by mal byť problém s prvou variantou, tj zapnutím svetiel po zvýšení palubného napätia. Ide len o výber súčiastok. Taký istý problém môže nastať aj pri druhej variante. Stačí použiť dajme tomu na časovači namiesto tantal kondenzátora elektrolyt a na problém je časom zarobené... Ale inak fandím podobným projektom. :yes Sám používam už niekoľko rokov podobnú škatuľku a zatiaľ, klop,klop,klop žiadny problém.
Honda Accord 2.4
2003
8,7 l/100km
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 20 Mar 2016 17:54 #56

  • rumy
  • rumy's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 258
  • Thank you received: 16
  • Karma: 10
ale spravil si si ju sam? ci ?
Honda Accord
Rok: 2005
Motor: 2.2 diesel
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 20 Mar 2016 18:08 #57

  • Miroslav
  • Miroslav's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 60
  • Karma: 0
Sám, no s tou čo tu vyvíjate vy je to len také polepené "vtáčie hniezdo" na univerzálnej doske...schému by som už ťažko hľadal ..ale nieje to nič zložité, pár tranzistorov, odporov a jedna 555 na časovanie keď prejdem popod spomínaný most, nadjazd, vojdem do podzemných garáži, aby sa hlavné svetlá zapli až po 3-4 sekundách... Inak svietim LED dennými svetlami. Snímač palubného napätia ani nemám, jednoducho som to napojil na snímač tlaku oleja... Čiže doslova hand home made. Skratka trabant v porovnaní s vaším Honda Acco (-: Dnes by som to zrejme riesil sofistikovanejšie pomocou arduina nano za 2-3€... Tak že prajem veľa zdaru.
Honda Accord 2.4
2003
8,7 l/100km
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 20 Mar 2016 18:11 #58

  • rumy
  • rumy's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 258
  • Thank you received: 16
  • Karma: 10
no ja uz som si arduino objednal nato :) cize tiez planujem to stym spravit ale stale ma tam brzdi jedna vec a to ze znizenie vykonu ziaroviek risim cez ten tranzistor .. a niekto to spravil vraj cez diody ale nechapem ako
Honda Accord
Rok: 2005
Motor: 2.2 diesel
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 20 Mar 2016 19:11 #59

  • Miroslav
  • Miroslav's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 60
  • Karma: 0
Regulácia výkonu cez diódy je nezmysel, možno na oddelenie ľavého a pravého svetla, inak výkon by som riešil výkonovými tranzistormi, BD...IRL... s tým, že v arduine sa dá krásne naprogramovať aj postupný nábeh, vypínanie, tiež uvedený časovač čo v konečnom dôsledku šetri halogénové žiarovky...
Ja už arduino mám aj doma, dokonca niekoľko kusov (-: , no momentálne riešim iný projekt, s autom nesúvisiaci.
Honda Accord 2.4
2003
8,7 l/100km
The administrator has disabled public write access.

Denne svietenie pre dialkove svetla 20 Mar 2016 19:13 #60

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Osobne súhlasím s Miroslavom, že cez Arduino by to šlo naozaj hladko a jednoducho spraviť - a hlavne, bolo by to plne prispôsobiteľné potrebám užívateľa.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.141 seconds
Powered by Kunena Forum