Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 09 Dec 2015 21:42 #11

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Chris, bol som v tom ze si ty tlmil kôli hudbe.
A niesom názoru že je Gz 1850 je najlepší na Tlmenie hluku od vozovky, veď ako si vravel ze máš z neho vzorku, je to také super úžasné? 4,5 mm a to tam je z každéhomateriálu trocha,, tak aj účinok to bude mať taký, Podľa mna, to je len kompromis pre ľudí čo chcú tlmiť ale za málo peňazí s tým že to chcú mať ako to má byť a nepotrebujú nič extra, a super to je do stiestneneho priestora,, ale inak sú oveľa lepšie možnosťi,

A na to že medzi GZ gold, STP gold a konkrétne Dynamatom extrém , nebude rozdiel? No je tam rozdiel a Mmooooc veľký (nehovorím o cene)

A dve vrstvy noo a 15 kg naviac vo dverách ;-)
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 09 Dec 2015 21:48 #12

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
ja som este netlmil, mam pripraveny ten bulk pack GZDM 2500G.


Vyskusaj tu ML1850 na pohlcovanie hluku by som povedal, ze v danej cene najlepsie.


STP Gold, GZDM 2500, Dyn Extrem su materialovo podobne, vraj dynamat je najlepsi, ale najdrahsi. Ostatne maju minimalne rozdiely. Iniii machri nepoculi rozdiel, tak neviem ci by si to pocul... B)

Pripadne ak chces extrem, tak vibratex, ale dvere budu mat 30-40kg :D
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 09 Dec 2015 23:04 #13

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Jaj som chápal že to máš už v aute, ,

ML 1850 mám, ;-) ( kufrové dvere) + spevnený tapacir + akustická pena s uzvretou bunkou,+ trošku sem tam Dynamat X ,, lebo to bol presne priestor kde som nechcel dávať plát a veľa ďalšieho materiálu,, A hlavne váha, lebo otváranie zatváranie kufra,,, Chápeš ne, tak to bola voľba tam ho dať ,, ale už by som to spravil inak,,,

A áno niesom macher na hudbu,, som skôr pod amatér :-D a na ten rozdiel dojdem aj tak ;-) stačí porovnanie materiálu a hneď dojdes na to co je lepšie
Last Edit: 09 Dec 2015 23:08 by Galaktic.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 09 Dec 2015 23:19 #14

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
dám sem,taký vzorec ;-) podľa mňa je jasné čo sa oplatí,
to STP gold a silver má taký istý rozmer ako tie 4 malé Gzdm
Last Edit: 10 Dec 2015 03:04 by Galaktic.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 10 Dec 2015 12:44 #15

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
GZDM 2500Gold
1plat 265 x 375mm = 0.099375m2/plat

v baleni mas 25 platov = 2.4843m2= 2,5m2
____________________________________
cena za plat 3.50e => 35.22 e/m2
cena za balenie 100e (zohnal som za 60e) => 40 e/m2 (moja cena 24 e/m2)

Dynamat extrem
1plat 810 x450 mm= 0.3645m2/plat

balenie Bulk pack
9 plátov x 0.3645m2/plat = 3.2805
______________________________
cena za plat 25e => 68.59 e/m2
cena za balenie 219e => 66.76 e/m2.

STP Gold
1 plat
53 x 75cm = 0,3975m2/plat

balenie
10 platov
10platov x 0,3975m2/plat = 3,975 m2.


______________________________
cena za plat 12.90e => 32,45 e/m2
cena za balenie 146e => 36.73 e/m2.

Dynamat X hrubka 1,6 mm || 2,20kg/m2
GZDM 2500G 2,2 mm || 3,5kg /m2
STP Gold 2,3mm || 3,6kg / 1m2

Treba to prepocitavat na m2, lb niekedy to potom skresluje. Necudoval by som sa ak by GZDM 2500G bolo vyrabane v jednej tovarni ako STP Gold, kedze GZ vacsinou svoje produkty len "branduje".
Dyn extrem bola niekedy spicka, ale uz je to viac menej marketingove a niektori vyrobcovia sa na nu dotiahli, ale na sk moc znamiii neni su.

Ako vidis, kupil som GZDM2500G preto, lb som ho zohnal za tretinovu cenu ako dyn extrem a vyrazne lacnesjie ako stp gold a pritom dosahuje moje minimalne poziadavky a vyuzitie. Dotlmim este niecim. ALe ja nebudem davat repro do dveri, cize nepotrebujem ani vyrazne tlmit.

ML1850 je idealny na podlahu, blatniky, firewall a kufor na izolovanie hluku. Pripadne este sa mi pozdava Gladen-AERO Neoprene.
www.tuninghifishop.sk/tlmiaci-material-gladen-aero-neoprene
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 10 Dec 2015 17:11 #16

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
No len že Dynamat na Slovensku v pohode zoženies za 20€ kus,,( ja ho mám za 18€) , A nehovorím že cenovo to je to isté, bude to viac ale len o niečo A o to niečo drahši m2 ti ale ušetrí 1,3 KG!! podľa mňa je to Dosť váhy,,, A ešte nehovoriac o oveľa lepších parametroch na tom m2, a samozrejme aj o lepšej montáži,, Dynamat má viac + a len jedno - Cena...

A špička sú,, len je konkurencia ktorá ponúka pre zákazníka niečo lacnejšie a ľudia tým pádom berú to lacné... Lebo sú v tom že, ""šak je to rovnaké""

Aj ja mam sériu repro
Gladen Neoprene,, na tej foto dole to je on,, je to podobný materiál ako je horná vrstva toho Gz 1850,, len to je viac tvrdšie má inú hustotu, a je to aj hmatom poznať,, ale v pohode sa s tým pracuje,,
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 10 Dec 2015 19:21 #17

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
nechcem to tu moc rozprudzovat debatu, ale

Co sa tyka kvality dynamat extreme vs zbytok sveta
1. relevantne porovanie tmliacich materialov som nevidel a pochybujem, ze si to robil.
Teda to iste auto, pneu, tie istre trasy, ta ista vonkajsia teplota. Vytlmit a hlukomerom zmerat vnutorny hluk za roznych podmienok, ciest atd. Potom odlepit a nalepit druhe tlmenie atd. Take neni a asi ani robit nebudes.

2. To ze vytlmis kufor jednym a druhym matrosom blatniky a len podla ucha sa uz vobec neda brat ako relevantne porovnavanie. Pretoze robi vela placebo efekt, to iste ako napr. pri nafte atd.

3. Ak si pozriet SK car-audio scenu tak minimum, teda ak vobec niekto ma tlmene auto dynamat extreme a to v db Dragu, ESPL, dB race a pod, kde ladia kazde malicke dB a maju odmerane na merakoch. Dynamat extreme viem, ze sa pouzival pred 6-8 rokmi, to bol velky boom, momentalne upadol, hoci na marketing vsadili Chip Foosa.

4. na kazdy ucel a ocakavania, kazdu cast auta je vhodne ine tlmenie. Preto som pisal, ak chces odizovat hluk, absorbovat hluk je vhodne to ML1850 alebo ten Gladen AERO Neoprene.
Ak chces vyzstuzit plechy aby sa odrazal zvuk (hlavne kvoli folii) tak alubutyl, bituplast a pod.


Co sa tyka finacneho aspektu:
Az by si kupoval za 18e/plat , tak to mas 49,40e vs 24e /m2 (GZDM 2500) alebo 32e/m2.
Co je tlmenie priamo urcene na vytlmenie, vystuzenie a audio aplikacie (nie primarne pohlcovanie hluku, ale zabranenie rezonacii) tak dynamat je 2x drahsi.

Cize ak staviam nekompromisnu audio aplikaciu, kde potrebujem co najpevnejsie dvere, tak za tie iste peniaze viem dat s GZDM 2500G rovno 2 vstvy, teda 4,4mm !!! a to sa urcite nebude ani Dynamat chytat ani z daleka, ak keby bol neviem ako super.
Tak ako je pri motoroch, ze objem nicim nenahradis, tak je to aj tu. Proste dynamat nema superhmotu, aby vedel vytvorit nekompromisny superprodukt (hlavne ked sa predava uz skoro 20 rokov)

Co sa tyka vahy.

AK by by si pouzil 5m2 na predne dvere, tak by si siel riesit 5x 1,3kg teda 8kg pri aute ako Accord, teda 1500kg, resp 1400kg pri K24?

REALLY ????

Sak to auto je vyladene na kompromis komfortu a spotrovejsie ladenym podvozkom. Ak by si mal vykuchany civic/crx/integru, tak by som nepovedal. Ale tam by si to asi tiez nesiel tlmit. Ved to ak vozim 4L vodu do ostrekovacov, tak to je akoze uz vela.

Podla mna viacej ucitis, ak namiesto nejaky OEM kolies pouzijes OZ Ultralegerra (ktore asi uz mas), alebo nejaky Speedline corso magneziove a pod. Alebo Vymenit blatniky/kapotu za karbonove/kompozitne, kde setris v desiatkach kg. (predna kapota, oba predne blatniky, predny naraznik, zadny naraznik, kufrove dvere, streda) Ale to je uz uplny ucel.
Alebo nahodit vnutro z prevodovky EP3, ktore urcite ucitis skor.


Howk, chcel som len povedat, ze daju sa robit kompromisy, ale nie absurdita, ze idem tlmit auto, aby som mal co najlahsie. Takisto su daleko lepsie tlmenia ako dynamat, ale aj daleko lacnejsie. Zalezi o kompromisoch a kto ma ake priority.
Last Edit: 10 Dec 2015 19:22 by Chris.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 10 Dec 2015 20:58 #18

  • jacker2
  • jacker2's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Honda Accord 2,4 cl9
  • Posts: 316
  • Thank you received: 3
  • Karma: -1
rychle strucne povedane dynamat predrazeny a porovnanie ku cene nieje tak kvalitny platis hlavne za znacku a odhlucnit sa daj aj inymi materialmi co sa tiká hluku
www.tlmenie.sk/ground-zero-gzdf-1600-sa-i26.html
Last Edit: 10 Dec 2015 21:00 by jacker2.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 11 Dec 2015 13:15 #19

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
:-? Nieje Toto niekto z vás? :D

The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 11 Dec 2015 13:26 #20

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
Zalezi kto chce kde a hlavne CO tlmit.


Inak pred 1-2 rokmi bola TOPka na tlmenie DB drag aut, cize na maximalne vystuzenie a odrazy audio vln Vibraflex.

www.ahifi.cz/tlumici-material-vibraflex-40.html

Nekompromisne 4mm, z plechov sa stavaju betonove panely, akurat ta vaha. Cena bola tiez super, ale uz to moc nepredavaju, nevim preco....
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.109 seconds
Powered by Kunena Forum