Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 11 Dec 2015 14:24 #21

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Jan,,,, porovnanie?? No áno,už dávnejšie som sa pokúšal nájsť nejaké info o takomto niečom , ale ako si povedal sám nieje také,,
Ako to???!!! ŽE nieje nejaké oficiálne porovnanie Keď
Konkurencia tvrdí že sú lepší ! Prečo nenájdeš presnú! dokumentáciu od ich produktov?? A keď už je reč za Dynamat že je drahý a že to je len nejaká Chipománia , tak G-Z je čo? Lacné? Dobre :reproduktory, zosilňovač,káble, atď... to možno len neprebalujú možno to je ich produkt,,, ale Tlmenie,, malé kuse :ich dôvod na to je sozrejme, super ľahká montáž,, ale že tlmenia sú tenšie = dôvod šetrenia oproti STP, a krajšie na oko,, to je potom čo? To nieje reklama? záhadné je že každý všade hovorí že Dynamat je to isté čo druhé,, ale od kial to majú také informácie?? škoda 120 je to isté ako Ferrari? Áno je! veď je to Auto!

Vibraflex 40 noo to je úplne v pohode 8 Kg m2 :-D
v DB drag je každému jedno akú váhu má v tej danej kategórii,, A keď už hovoríme o DB a nie o normálnom tlmeni,, najlepšie je Blue Beton,,
Last Edit: 11 Dec 2015 15:11 by Galaktic.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 11 Dec 2015 22:44 #22

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
ako pises, kedze neni su relevantne recenzie, tak sa riadim skusenosti ludi z car-audio brandze a skoro nik z profi uz nepouziva dynamat . Az by predaval produkt 10 rokov, tiez by si mal od toho vsetky info.
Preto sa riadim skusenostami inych a vysledky zo sutazi. Kedze vacsina tlmi nie kvoli potlaceniu hlubu (aj to ale nie primarne) ale aby vystuzilo plechy a zabranilo rezonanciam.

napr. Tapajomat je presne to co pouziva lexus vo svojom oem tlmeni :)

www.posound.wbl.sk/Montazny-material.html
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: jacker2

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 29 Dec 2015 22:29 #23

  • Zajo
  • Zajo's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • 2008 CL7 K20Z2
  • Posts: 250
  • Thank you received: 2
  • Karma: 2


Honda Accord 2.0 /-2008-\ 30 year edition White Pearl
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 05 Jun 2017 16:03 #24

  • scream
  • scream's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 196
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
+ 5-7kg v kazdych dverach asi uz celkom citit, ze? Co na to panty po istom case? ...hlavne ten polohovaci asi z velkej casti strati svoju funkciu.
Pokial by mi slo cisto len o lepsi bass boost, tak pomoze aspon uzavretie dveri nejakym, co najlahsim ( logicky aj najtensim) materialom alebo to nema vobec ziaden efekt bez kompletneho vytlmenia vnutorneho plechu?

Ide o to, ze repro sa menit budu z inych dovodov. Povodne su papier + 3cm magnet, cize cokolvek tam dam bude velky upgrade. Do kvalitneho vytlmenia nie som velmi ochotny ist je to trojdverak, ma to vrata jak do stodoly. Audio v tom aute proste nie je priorita.. Povedzme, ze PSS v accorde hral pre mna akceptovatelne. O triedu vyssie uz by to bolo pre mna dokonale.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 05 Jun 2017 20:31 #25

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
kedze robia rozne kickboardy a rozne z laminatu aj 2-3 sad aj 20cm stredobasov a nemaju problem so zvesovanim dveri, cize toho by som sa nebal. Popripade raz za 2 roky dopasujes. ..
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 06 Jun 2017 09:22 #26

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Tlmil som takto tri A7G. STP silver, resp. stredná rada STP, jeden tuším že bol čisto gold (bratov).

Redukcia hluku z vonka je viac ako citeľná, nemám nič zmerané, ale auto je proste tichšie.
Tlmený komplet vonkajší aj vnútorný plech.

Na prvom Accorde, čo to má už dva roky, nič neovísa. Tá váha je rozložená rovnomerne, a nie iba na konci.



Last Edit: 06 Jun 2017 09:22 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 08 Jun 2017 21:23 #27

  • scream
  • scream's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 196
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Dnes ma audio dozralo, rovno som sa zastavil v jednej predajni a poinformoval sa ake su moznosti. Dosli sme k vymene repro v prednych dverach s vytlmenim, cena cca 250E.

Repro asi toto: jfauto.sk/16-5cm-komponentne/md-lab-sp-d...onentne-reproduktory

Tlmenie nieco taketo: jfauto.sk/autohifi/tlmiace-materialy/VIB...TER-VF100-1-5mm-PLAT
+ 1 platok tohoto za repro jfauto.sk/autohifi/tlmiace-materialy/vbf...lepiaca-pena-50x50cm

Klasika ako poslal marek hore, repro do MDF, vytlmenie vnutorneho plechu a prekrytie dier na vonkajsom. Povodne radio ostava, zadne repro ostava. Ked tak pridat k tomu nejaky zosik ak by som nebol spokojny.

Vahovo vsetko dokopy by malo byt +4-5kg max, cize na jedny dvere 2-2,5kg co je pohoda.
Last Edit: 08 Jun 2017 21:24 by scream.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 28 Oct 2017 06:45 #28

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Ako dopadlo Tlmenie?
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 28 Oct 2017 22:05 #29

  • scream
  • scream's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 196
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Uplne presne takto :)

jfaudio.sk/suzuki-swift-2016-vymena-reproduktorov/

Samozrejme k max hlasitosti uz to nestiha origo radio, odreze basy, nema ten vykon. Ale na bezne a hlasnejsie pocuvanie to splnilo ( a zaroven neprekonalo) ocakavania.
The administrator has disabled public write access.

Odhlučnenie,Tlmenie, Izolovanie, Hluku / tepla / audio 16 Nov 2017 23:56 #30

  • Galaktic
  • Galaktic's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 245
  • Thank you received: 6
  • Karma: 1
Noo konkrétne Swifta 05 som už robil ale oproti tomuto je ten môj " asi Hardcore :-D

No, ale pointa je to ze z originál rádia a aj repra + lepšieho kompletného tlmenia dokážeš dostať oveľa viac ako z tohto,
Lebo napr toto, keď nerátam repro,,, tak toto nemôžu v profesionálnej dielni považovať za Tlmenie, ono toto sa nedostalo ani na základný level tlmenia,,,,

Ale zvláštne je to ze podla teba, to v accorde je dostačujúce,, lebo odhlučnenie Swifta je jasne stačí trochu a tam to je poznať, lebo kategória auta,
Pravda je to ze obe auta majú igelit, a ten je ten naj hluk,,

Ale ok, prečo nie, účinok to má určite lepší ako predtým,
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.106 seconds
Powered by Kunena Forum